Lubisz od czasu do czasu poczuć ducha rywalizacji i potrafisz dzielić się swoim spiritus movens z innymi?

Trenuj w kameralnej grupie (max. 8 osób), w której ćwiczący mają osobisty kontakt z trenerem.

Czas trwania zajęć: 50 min.

Cena: 87,5 zł / trening przy zakupie pakietu 8 wejść za 700 zł (ważność 3 miesiące 
lub wejście jednorazowe za 95 zł

LIIT Low Intensive Interval Training

Low Intensive Interval Training jest formą treningu Cardio polegającą na pracy w krótkich okresach umiarkowanie intensywnego wysiłku wykonywanego w różnym tempie.

  • KORZYŚCI: Dzięki regularnym treningom zbudujesz silne i gęste mięśnie, a spalanie tkanki tłuszczowej trwać będzie jeszcze kilka godzin po zakończonych zajęciach (bez utraty masy mięśniowej).
  • DLA KOGO: Trening jest wyjątkowo bezpieczny zarówno dla osoby doświadczonej jak i początkującej.
Trening LIIT wykonujemy ze specjalistycznym, bardzo precyzyjnym pomiarem tętna, który wyświetlany w czasie rzeczywistym daje obraz stanu zmęczenia osoby ćwiczącej, a osoba ćwicząca/Trener jest w stanie wychwycić i podjąć/zasugerować większą lub mniejszą pracę adekwatną do celu oraz możliwości ćwiczącego. Pomiar pokazuje nam również spalone kilokalorie.

HIIT High Intensive Interval Training

High Intensity Interval Training jest formą treningu Cardio polegającą na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku z krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku.

  • KORZYŚCI: Dzięki treningowi wzmacniamy wydolność mięśni, serca i płuc. Dzięki spaleniu pokaźnej ilości kcal spalamy tkankę tłuszczową, bez utraty masy mięśni. Spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się jeszcze kilka godzin po zakończonych zajęciach. Na zajęciach panuje bardzo duża motywacja.
  • DLA KOGO: Ten rodzaj treningu polecamy osobom średniozaawansowanym oraz zaawansowanym z uwagi na wysoką intensywność panującą na treningu. Największe korzyści z powyższego treningu czerpią osoby, które reprezentują dobry oraz bardzo dobry poziom mobilności w stawach.
  • PRZECIWSKAZANIA: otyłość (nie mylić z nadwagą), problemy z układem sercowo-naczyniowym, kontuzje aparatu ruchu, nadciśnienie, niska wydolność organizmu, astma, ciąża, nieprawidłowe zakresy ruchu.
Trening HIIT wykonujemy ze specjalistycznym, bardzo precyzyjnym pomiarem tętna, który wyświetlany w czasie rzeczywistym daje obraz stanu zmęczenia osoby ćwiczącej, a osoba ćwicząca/Trener jest w stanie wychwycić i podjąć/zasugerować większą lub mniejszą pracę adekwatną do celu oraz możliwości ćwiczącego. Pomiar pokazuje nam również spalone kilokalorie.

PILATES

Trening pilates jest treningiem całego ciała. Stanowi spójne (choć może nieco zaskakujące) połączenie ćwiczeń inspirowanych jogą, baletem i… treningiem siłowym.

  • KORZYŚCI: Fundamentem pilatesu jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni, aby w efekcie móc cieszyć się elastycznością, siłą (bez nadmiernego rozbudowywania mięśni „powierzchownych”), równowagą i rosnącą z każdym kolejnym treningiem świadomością ciała. Ponadto trening:
    1. Angażuje całe nasze ciało, w szczególności mięśnie brzucha, pleców i pośladki,
    2. Wzmacnia mięśnie dna miednicy, pęcherza moczowego i macicy, dzięki czemu poprawia satysfakcję seksualną, wspomaga panowanie nad mięśniami w czasie porodu i zapobiega obniżaniu narządów rodnych,
    3. Wzmacnia mięśnie stabilizujące kręgosłup – minimalizuje odczucie zmęczenia/bólu kręgosłupa,
    4. Poprawia postawę ciała,
    5. Relaksuje i wycisza organizm, zmniejsza uczucie stresu, przywraca równowagę psychiczną i dodaje energii,
    6. Zwiększa świadomość własnego ciała, uczy słuchania go i sygnałów z niego płynących,
    7. Wspomaga w odchudzaniu.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia te są odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku czy stanu zaawansowania, ponieważ są spokojne i nie wymagają nagłych ruchów (skoki, bieg). To świetne rozluźnienie dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa czy stawów. Pilates spodoba się także osobom, które zmagają się z nadwagą oraz tym, którzy wracają do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Pilates stanowi doskonałe uzupełnienie wielu dyscyplin sportowych.

PILATES CORE MEDYCZNY

Pilates Core Medyczny (PCM) to trening, w którym ćwiczenia skupiają się na wzmocnieniu mięśni głębokich. To one odpowiadają za utrzymywanie naszej sylwetki. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie głębokie, od których zależy funkcjonowanie ciała. Osłabione mięśnie głębokie nie są w stanie prawidłowo wspomagać naszego ciała, a to może prowadzić do powstawania nieprawidłowych wzorców ruchowych, bólu czy nawet kontuzji. Zajęcia PCM wykorzystują metodę opartą na badaniach naukowych z zakresu biomechaniki. Celem tej metody jest przywrócenie prawidłowej funkcjonalności kręgosłupa.

  • KORZYŚCI: Jest to trening medyczny, który usprawnia i wzmacnia ciało, opierając się na poprawnym włączaniu mięśni do pracy, metodycznym dozowaniu ćwiczeń i dbałości o właściwe obciążenie kręgosłupa. Doskonali wzorce ruchowe, tak by w bezpieczny sposób wzmocnić swoje ciało i przygotować na trening z obciążeniem.
  • DLA KOGO: PCM jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą poprawić lub przywrócić sprawność ruchową. Nadaje się zarówno dla osób starszych, kobiet po porodzie jak i sportowców, którzy chcą po kontuzji wrócić do pełnej sprawności, ale również dla tych, którzy chcą poprawić ogólną sprawność nie obciążając nadmiernie układu ruchu.

TRENING FUNKCJONALNY (WYDOLNOŚCIOWO-SIŁOWY)

Jest to trening poprawiający ogólną sprawność całego organizmu. Bazuje na złożonych ćwiczeniach wielostawowych naśladujących naturalny ruch. Najważniejszym jego celem jest przywrócenie FUNKCJI ORGANIZMU, tak by znowu (jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi) poczuć, że ciało jest dla nas wsparciem, pomaga nam w każdej – od najmniejszej, po najbardziej skomplikowaną i wyjątkową czynności dnia codziennego. Współpracuje z nami na zaplanowanym wyjeździe narciarskim, ale również wtedy, gdy niespodziewanie stracimy równowagę, bowiem niejednokrotnie od tego jak nasze ciało zareaguje na utratę równowagi zależy nasze zdrowie.

  • KORZYŚCI: Praktykowany wielokrotnie na zajęciach prawidłowy, mądry ruch stworzy solidne fundamenty do pracy z obciążeniem. Ponadto trening:
    1. Uczy prawidłowego wzorca wykonywanych ćwiczeń,
    2. Wzmacnia całe ciało,
    3. Poprawia ogólną sprawność.
  • DLA KOGO: Polecamy osobom początkującym jak i bardziej zaawansowanym ze względu na dobrodziejstwo, jakim jest prawidłowa nauka ćwiczeń i wzmacnianie całego ciała.

BRZUCH, UDA, POŚLADKI

Choć trening nie ogranicza się wyłącznie do tych trzech partii ciała, jego celem jest zaangażowanie do pracy oraz wzmocnienie i ujędrnienie przede wszystkim okolic, na których statystycznie najczęściej, nie tylko kobietom, najbardziej zależy.

  • KORZYŚCI: Uczęszczając regularnie na zajęcia oprócz przyjemnych dla oka efektów, dbasz o Swoje centrum- CORE. Jest to grupa mięśni posturalnych, pełniących funkcję stabilizującą dla całego organizmu. Tworzą one „gorset”, który utrzymuje stabilność kręgosłupa i miednicy. Dobrodziejstwem tego treningu jest również aktywacja mięśni pośladkowych oraz mięśni nóg, które w dzisiejszym „wygodnym i cywilizowanym” świecie są zbyt często wyręczane, co prowadzi do ich rozleniwienia i trudności w ich aktywacji.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia spodobają się osobom, które pragną wzmocnić oraz wysmuklić okolice brzucha, ud i pośladków, pomimo dużej uwagi samodzielne ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, mają kłopot z czuciem mięśniowym tych obszarów oraz dla tych, którzy dostrzegają potrzebę wzmocnienia mięśni głębokich z uwagi na odczuwany ból w okolicy kręgosłupa.

ROLOWANIE, STRETCHING & MOBILITY

To trzy techniki oddziaływania zarówno na mięśnie oraz bierne elementy układu ruchu (kości i ich połączenia – stawy i więzadła). STRETCHING działa przede wszystkim na więzadła i ścięgna, czyli struktury „mocujące” mięśnie. Rozciąganie sprawia, że stają się bardziej elastyczne, równomiernie do rozrostu samego mięśnia. W czasie ćwiczeń rozciągających pracujesz nad zakresem ruchów w stawach i usprawniasz przepływ krwi do i z mięśni, więc może to dodatkowo przyspieszać regenerację. ROLOWANIE polega na mechanicznym opracowaniu mięśni i powięzi za pomocą specjalnych akcesoriów takich jak piłeczki czy rolery. Ta technika skutecznie rozbija napięte mięśnie i zwiększa ukrwienie tkanek. MOBILIZACJA ma za zadanie zwiększenie zakresu ruchu w stawach przed wykonaniem ćwiczenia właściwego. W przypadku niewystarczającej dawki aktywności fizycznej, każda osoba posiada mniejsze lub większe ograniczenia zakresu ruchu. Mobilizacja pozwala na poprawę pracy przykurczonych mięśni i zastanych stawów takich jak: obręcz barkowa, kręgosłup, biodra, oraz staw skokowy.

  • KORZYŚCI: Zarówno stretching, rolowanie jak i mobilizacja, poprawiają gibkość, elastyczność, wzmacniają ścięgna, a także pośrednio ułatwiają wzrost tkanki mięśniowej i poprawiają zdolność regeneracyjną. Po wykonaniu odpowiednich ćwiczeń mobilizacyjnych ciało odzyskuje prawidłowe zakresy ruchomości w stawach, a to poprawia technikę ruchu oraz zmniejsza ryzyko kontuzji i przeciążenia.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia spodobają się osobom, które odczuwają potrzebę uelastycznienia ciała, czują się „spięte”, chciałyby poznać skuteczne techniki zmniejszania skutków stresu oraz siedzącego trybu życia.

PRZERWA W PRACY

Na początek z grubej rury… Badania (niezależnie od tego jak „niezależna” jednostka badawcza je przeprowadzała) mówią, że zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej zwiększa ryzyko zgonu nawet o 40%! Jeśli masz pracę siedzącą – wówczas w pozycji siedzącej spędzasz ok 80-90% czasu dziennie! Nasza „PRZERWA W PRACY” to zestawy ćwiczeń które mają na celu przede wszystkim poruszyć całym ciałem. Opierać się będą na ćwiczeniach: 1. rozciągających zafiksowane w skurczu mięśnie (mięśnie czworogłowe, zginacze bioder, klatki piersiowej, naramienne, mięsień prosty brzucha czy prostownik grzbietu) 2. wzmacniających zafiksowane w rozciągnięciu mięśnie (mięśnie przyłopatkowe, pośladkowe, dwugłowy uda) oraz odprężyć przeciążony zbyt jednostajną pozycją układ nerwowy. Do tego nieruchome kolana, często jeszcze w pozycji „noga na nogę” lub skrzyżnej, to tylko początek budowania przyszłych kontuzji i nerwobólów.

  • KORZYŚCI: Przerwa w pracy zaowocuje większą kreatywnością umysłu, wydajnością w pracy, a regularne uczestnictwo zapobiegnie bólom kręgosłupa, ramion czy bioder. Dzięki zajęciom poprawisz mobilność w stawach i jeśli chciałabyś/chciałbyś łączyć tego rodzaju treningi z inną aktywnością fizyczną zminimalizujesz ryzyko przeciążenia lub kontuzji.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia spodobają się osobom, które odczuwają ból w ciele (w plecach, kolanach, nadgarstkach lub innych partiach), są przemęczone, odczuwają stres związany z pracą. Są dedykowane tym, którzy zaliczają się do grupy osób: „po pracy nie mam na nic siły i ochoty, jedyne o czym marzę to klapnąć na sofę”. Jeśli chcesz przestać tak się czuć- koniecznie przyjdź!

BOKS

Treningi z elementami boksu są wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego treningu Cardio. Podczas ćwiczeń nie tylko wzmacniamy mięśnie brzucha, pośladków, nóg i ramion, lecz także mamy szansę spalić nawet 800 kcal. Uprawiając regularnie tę formę aktywności fizycznej w szybkim czasie możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zacząć cieszyć się wysportowaną sylwetką.

  • KORZYŚCI: W czasie zajęć uczymy się podstawowych technik sztuki walki, wzmacniamy układ mięśniowy oraz krążenia, a także nabywamy pewności siebie. Treningi skutecznie łagodzą napięcie nerwowe dzięki czemu są wspaniałą odskocznią od stresów dnia codziennego.
  • DLA KOGO: Trening dedykowany jest osobom, które lubią pozytywne zmęczenia i docenią to, że wzmocnienie ciała, poprawa sprawności i siły, utrata zbędnych kilogramów i ujędrnienie będzie przychodzić „przy okazji” – w czasie poznawania od podstaw lub udoskonalania techniki boksu.

CROSS

Cross-trening to metoda treningu łącząca w sobie elementy gimnastyki sportowej, lekkoatletyki i ćwiczeń z obciążeniem, np. sztangą, hantlami czy odważnikami kettlebells. Cross-trening to połączenie różnych typów wysiłku i dyscyplin, jest pojęciem szerszym od CrossFit. Choć założenia obu treningów są podobne, to cross-trening nie jest marką (jak w przypadku CrossFit), lecz metodą ćwiczeń opierającą się na fizjologii wysiłku. Jest zatem w pełni bezpieczny zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej wprawionych w bojach, może być wyzwaniem zarówno dla wydolności, siły jak i wytrzymałości.

  • KORZYŚCI: Regularne treningi przyniosą szereg zauważalnych korzyści – będziesz szybszy/-a, Twoja koordynacja i ogólna sprawność ciała znacznie się poprawią, wzmocnisz mięśnie i stawy.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia są odpowiednie dla osób o różnym stopniu zaawansowania, ponieważ ciężar i intensywność treningu mogą dostosować indywidualnie do swoich możliwości i potrzeb. Cross znakomicie nadaje się jako trening uzupełniający dla osób, które uprawiają już inny sport.

SIŁOWY OBWODOWY

Jego głównym celem jest wzMOCnienie całego ciała. Jest to połączenie najlepszych cech treningu Cardio oraz treningu FBW (Full Body Workout). Charakteryzuje się on wysoką intensywnością, szybkim tempem oraz krótkimi przerwami pomiędzy seriami. Jest to najlepsza metoda na zbudowanie formy w stosunkowo krótkim czasie.

  • KORZYŚCI: Stosowane metody treningowe przyczyniają się do rekompozycji sylwetki (utraty tkanki tłuszczowej, zwiększenia masy mięśniowej) oraz poprawy wytrzymałości i wydolności organizmu. Trening przyspieszy również metabolizm i ułatwi spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto ćwiczenia siłowe wspomagają pracę układu krążenia oraz zwiększają produkcję endorfin, a to z kolei poprawia nasze samopoczucie i przekłada się na jakość funkcjonowania przez całą dobę.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia są odpowiednie dla osób o różnym stopniu zaawansowania, ponieważ ciężar i intensywność treningu mogą dostosować indywidualnie do swoich możliwości i potrzeb.

FORMA PO PORODZIE

Treningi po porodzie opierają się na stopniowej aktywacji i wzmacnianiu osłabionych okresem okołoporodowym partii ciała. Trening powadzony przez wykwalifikowaną Trenerkę gwarantuje właściwą opiekę w pierwszych miesiącach po porodzie.

  • KORZYŚCI: Do najważniejszych zalet aktywności fizycznej po porodzie należą:
    1. szybsze przywrócenie prawidłowego napięcia mięśni brzucha oraz dna miednicy,
    2. poprawę samopoczucia,
    3. zwiększenie poziomu energii,
    4.  przyspieszenie przemiany materii,
    5. ułatwienie powrotu do formy sprzed ciąży.
  • DLA KOGO: Ćwiczenia te dedykujemy świeżo upieczonym mamom po okresie połogu – tj. po 6-ciu (po porodzie naturalnym) lub 12-tu tygodniach (po cesarskim cięciu). Jeśli nie masz z kim zostawić Maluszka, będzie nam miło, gdy zabierzesz go ze sobą na trening!
    UWAGA: Jeśli zauważyłaś u siebie dysfunkcję mięśni dna miednicy, rozejście mięśnia prostego brzucha lub jesteś po cesarskim cięciu, przed przystąpieniem do treningów, warto skonsultować się z fizjoterapeutką uroginekologiczną.